Trwa V Forum Gospodarcze Powiatu Bełchatowskiego

🍃🏭🍃 Trwa V Forum Gospodarcze Powiatu Bełchatowskiego w hotelu Wodnik na Słoku. Działamy 🤝

💬 Ciężar transformacji energetycznej naszego regionu jest na pewno ogromny, ale rozłożenie go na wiele rąk i barków pozwoli nam na osiągnięcie satysfakcjonujacych efektów i dotarcie do celu. Tym bardziej cieszę się, że dzisiaj tak licznie są z nami przedstawiciele samorządów i przedsiębiorcy, bo to dzięki współpracy z Wami będziemy tworzyć nową przyszłość – powiedziała otwierając Forum Starosta Bełchatowski Dorota Pędziwiatr.

Tegoroczne Forum poświęcone jest transformacji energetycznej naszego regionu. Będzie mowa m.in. o jej ✅finansowaniu, ✅ kierunkach i ✅ skutkach.

👥 W prelekcjach i panelach dyskusyjnych eksperci starają się odpowiedzieć na pytania 👉 jakie wyzwania i możliwości przyniesie transformacja

👉 jakie znaczenie będą miały aspekty społeczne, technologiczne i ekonomiczne
👉 kto i w jaki sposób może włączyć się w ten proces.

📌 Marszałek senior Antoni Macierewicz, zwracając się do zebranych, podkreślał znaczenie regionu bełchatowskiego w procesie transformacji i zapewniał, że po zmianach, nadal pozostanie ważny dla zaopatrzenia energetycznego kraju.

📌 Z kolei Zbigniew Ziemba WICEMARSZAŁEK WOJEWÓDZTWA ŁÓDZKIEGO zaznaczył, że transformacji nie należy się obawiać i upatrywać w niej zagrożeń, a raczej wielkich wyzwań i możliwości, związanych chociażby z ogromnymi środkami z Programu Fundusze Europejskie dla Łódzkiego.

📌 W trakcie Forum ponadto starosta Dorota Pędziwiatr i Jadwiga Tumidajewicz, prezes Regionalna Izba Gospodarcza w Bełchatowie wręczyły nagrodę RIG „Bełchatowskie Skrzydła” przyznawaną osobom i podmiotom gospodarczym m.in. za działalność charytatywną. Tegorocznym laureatem został Karol Dzieja, założyciel firmy Konstak, a nagrodę w jego imieniu odebrał syn – Krzysztof Dzieja.

💬 W transformacji upatruję wielu szans dla wielu firm z naszego regionu i napawa mnie nadzieją, że w końcu o tym rozmawiamy. Będziemy przecież poszukiwać nowych obszarów działalności, nowych form finasowania i rozwijać produkcję. Musimy skorzystać z kapitału – zarówno tego finansowego jak i naukowego, który się pojawi.

➡️ Na Forum obecni byli m.in. Zarząd Powiatu Bełchatowskiego (starosta Dorota Pędziwiatr, wicestarosta Jacek Bakalarczyk i członkowie Marek Jasiński i Adam Baryła), sekretarz Powiatu Katarzyna Kleska, radni Rady Powiatu w Bełchatowie, samorządowcy z partnerskich powiatów: myślenickiego, proszowickiego, stalowowolskiego i słupskiego oraz przedsiębiorcy.

➡️ Organizatorem V Forum Gospodarczego Powiatu Bełchatowskiego była Starosta Bełchatowski Dorota Pędziwiatr, a współorganizatorami Bełchatowsko Kleszczowski Park Przemysłowo Technologiczny Sp. z o.o. i Regionalna Izba Gospodarcza w Bełchatowie

#SprawiedliwaTransformacja#FunduszedlaŁódzkiego#ForumGospodarcze#PowiatBełchatowski#WojewództwoŁódzkie

Scroll to Top