Klub hokeja podwodnego „Aquarius” w Bełchatowie

Historia i obecność Hokeja Podwodnego

Za datę powstania hokeja podwodnego uznaje się rok 1954, właśnie wtedy angielscy płetwonurkowie chcąc utrzymać dobrą kondycję również zimą postanowili zacząć grać w grę, którą wtedy nazwano „octopush”. Po kilku miesiącach gry, kiedy nadeszła wiosna i można już było wrócić do nurkowania poza basenem, okazało się, że ta niepozorna z pozoru zabawa zaczęła żyć własnym życiem i zyskała olbrzymią popularność. Na przestrzeni lat „octopush” ewoluował i zmienił się w niezależną dyscyplinę sportową zrzeszającą „na dnie basenów” coraz więcej ludzi. Obecnie jako dyscyplina sportowa „hokej podwodny” uprawiana jest także w Kanadzie, Australii, Nowej Zelandii, Zimbabwe, USA, Japonii, RPA, Kolumbii, Belgii, Holandii, Francji i w Polsce. W 1988r. rozegrano pierwsze MŚ. Koordynacje nad dyscypliną sprawuje Komisja Hokeja Podwodnego przy Światowej Konfederacji Działalności Podwodnej. W Polsce dyscyplina ta jest coraz bardziej popularna, o czym świadczy wzrastająca co roku liczba drużyn i zawodników oraz systematycznie rozgrywane turnieje i mistrzostwa. Dnia 22.03.2014 roku w „Aqua Centrum” w Kościerzynie odbyły się I Otwarte Mistrzostwa Polski w Hokeju Podwodnym. Aktualnie w naszym kraju działa 13 drużyn m.in. w Trzebnicy, Wrocławiu, Gdańsku, Gdyni, Olsztynie, Poznaniu, Ostrzeszowie, Bełchatowie, Siemianowicach Śląskich, Chojnicach, Krakowia i Opolu. W hokeja podwodnego w całej Polsce gra ponad 300 osób i ta liczba ciągle rośnie.

Historia klubu hokeja podwodnego „Aquarius” w Bełchatowie

Nasz klub powstał w 2011roku i został założony przez 8 osób, których hobby było nurkowanie. Na początku była to zabawa. Sprzęt, którym grali tworzyli sami – z lepszym lub gorszym skutkiem. Brak specjalistycznego wyposażenia i techniki gry nie przeszkadzał w pełnym zapału tworzeniu drużyny hokeja podwodnego. Zaangażowanie przyniosło efekty. Na treningach zobaczyliśmy nowych zawodników. Pojawił się profesjonalny sprzęt, znajomość przepisów i zasad oraz świadome ich stosowanie. Nasze klubowe osiągnięcia to między innymi: Vice mistrzostwo Polski w 2014 roku oraz II miejsce naszych juniorów w turnieju „Aquabattle” w Trzebnicy w 2017 roku. W klubie aktualnie mamy około 20 zawodników, którzy często biorą udział w turniejach i zgrupowaniach, w kraju i zagranicą. Klub prowadzi różnego rodzaju akcje starając się zachęcić młodzież i dorosłych do spróbowania swoich sił w tej ciekawej dyscyplinie sportu.

Kontakt

Zapraszamy wszystkich, którzy chcą spróbować sił w hokeju podwodnym w każdą:
środę o 20:45 i niedzielę o 19:45 na basenie w Hotelu Sport ul. 1 Maja 63, 97-400 Bełchatów
Wstęp na zajęcia wolny.
Telefon: 609093001
E-mail: info@uwhaquarius.pl
Strona główna: http://uwhaquarius.pl/
Facebook: http://web.facebook.com/AquariusHokejPodwodnyBełchatów/
YouTube: AQUARIUS UWH

Scroll to Top