ECO-ABS

ECO-ABC powstała w 1992 roku w wyniku inicjatywy kanadyjskiego Ministerstwa Przemysłu i polskiego Ministerstwa Ochrony Środowiska wspólnie organizujących misję wdrażania ochrony środowiska w Polsce. 
Od początku istnienia spółki oferujemy usługi dostosowane do potrzeb i wymagań polskiej służby zdrowia.
Prowadzimy kompleksową działalność w zakresie transportu i unieszkodliwiania odpadów medycznych i weterynaryjnych dbając o środowisko naturalne i respektując wymogi stawiane przez przepisy prawa, w szczególności przez ustawę o ochronie środowiska oraz ustawę o odpadach.

ECO-ABC dostosowuje swoje działania do norm jakości obowiązujących w branży.

Posiadamy certyfikaty ISO PN-EN ISO 9001:2015, PN-EN ISO 14001:2015, PN-ISO 45001:2018-06 potwierdzające zdolność do świadczenia usług w zakresie transportu i unieszkodliwiania odpadów medycznych i weterynaryjnych na wysokim poziomie jakościowym.

Wdrożony, utrzymywany i doskonalony zintegrowany system zarządzania jakością, środowiskiem i BHP przekłada się na solidne podstawy działalności firmy i zaufanie jej klientów.

ECO-ABC jest Laureatem za 2022r. w kategorii Firma Przyjazna Samorządowi.

ECO-ABC dysponuje pierwszym w Polsce zakładem zbudowanym i przeznaczonym do unieszkodliwiania wyłącznie odpadów medycznych i weterynaryjnych, spełniającym wymogi BAT, w całości zbudowanym z środków własnych

To także pierwszy w Polsce zakład unieszkodliwiania odpadów medycznych oraz weterynaryjnych o proekologicznej, oszczędnej gospodarce wodnej.

Sieć spalarni ECO-ABC w całej Polsce umożliwia bezpieczne i efektywne unieszkodliwianie odpadów.
 
Obecnie ECO-ABC eksploatuje 4 nowoczesne instalacje (Bełchatów, Kraków, Tczew, Olsztyn) unieszkodliwiając ok. 20 tysięcy ton odpadów medycznych i weterynaryjnych rocznie.

ECO-ABC posiada także zlokalizowaną w Krakowie elektrownię, która produkuje energię elektryczną ze spalania biomasy drzewnej i odpadów stałych innych niż niebezpieczne.

Posiadamy rozbudowaną bazę transportową, dzięki której jesteśmy w stanie szybko i sprawnie odbierać odpady zarówno z dużych aglomeracji np. Warszawa, Łódź, Kraków, Kielce, Wrocław, Tarnów, Lublin, Gdańsk, Bydgoszcz jak i z mniejszych miast i miejscowości.

ECO-ABC jest dynamicznie rozwijającą się firmą o silnej i ugruntowanej pozycji rynkowej.

Konsekwentna realizacja strategii bezpiecznej gospodarki odpadami medycznymi i weterynaryjnymi opiera się na solidnych fundamentach.

Nasze hasło: Z NAMI BEZPIECZNIEJ !

Nasz potencjał:

 1. Nowoczesna technologia
 2. Sprawna logistyka
 3. Fachowa załoga
 4. Kompleksowa usługa (odbiór, transport, unieszkodliwianie)

Nasze mocne strony:

 1. ECO ABC to polska firma inwestująca w gospodarkę odpadami medycznymi i weterynaryjnymi oraz odnawialne źródła energii
 2. ECO ABC realizuje wszystkie działania i inwestycje samodzielnie
 3. Sprawdzona i przyjazna środowisku technologia
 4. 100% efektywność unieszkodliwiania odpadów medycznych i weterynaryjnych
 5. Bezpieczne zagospodarowanie odpadów poprocesowych tj. żużli i popiołów powstających w wyniku unieszkodliwiania odpadów medycznych i weterynaryjnych
 6. Satysfakcja klienta z fachowo i sprawnie wykonanej usługi
 7. Zespół fachowców i specjalistów.

Leave a Comment

Scroll to Top