Wolmed

Klinika Psychiatryczna i Terapii Uzależnień WOLMED powstała w 2003 roku jako jeden z pierwszych prywatnych szpitali psychiatrycznych i leczenia uzależnień w Polsce. W ten sposób małżeństwu lekarzy psychiatrów udało się spełnić marzenie o stworzeniu miejsca, w którym osoby chore, w godnych i przyjemnych warunkach, będą dochodzić do zdrowia. Właścicielami placówki są lekarze specjaliści psychiatrzy – Joanna Wysogląd-Wolniak oraz dr n. med. Sławomir Wolniak, biegły sądowy, pełniący funkcję ordynatora. Wspólnie kierują kilkudziesięcioosobowym zespołem składającym się z lekarzy, psychologów, psychoterapeutów, specjalistów terapii uzależnień, pielęgniarek, muzykologa i masażysty.

Misją kliniki jest skuteczne leczenie i łagodzenie skutków schorzeń psychicznych:
– uzależnień od alkoholu, narkotyków, lekarstw, hazardu, seksu, zakupów
– depresji
– nerwic

– zaburzeń adaptacyjnych
– rehabilitacja schizofrenii

Specjalistyczna pomoc psychologiczna i psychoterapeutyczna odbywa się z wykorzystaniem najnowocześniejszych narzędzi i technik leczenia, m.in.:
• terapii indywidualnej i grupowej
• Biofeedbacku (program obrazowania emocji)
• muzykoterapii, aromaterapii, fototerapii (leczenia światłem)
• masaży

Ośrodek usytuowany jest w spokojnej wsi Dubie (pow. bełchatowski, woj. łódzkie), położonej wśród lasów, w bliskim sąsiedztwie rzeki. Lokalizacja z dala od zgiełku miasta zapewnia Pacjentom bliski kontakt
z naturą i możliwość aktywnego wypoczynku. Regularnie organizowane są zajęcia sportowe, wycieczki piesze i rowerowe, wspólne wieczory przy ognisku i grillu.

W 2023 roku Klinika zmieniła osobowość prawną stając się Wolmed sp. z o.o., której prezesem jest dr n. med Sławomir Wolniak, a wiceprezesem Joanna Wysogląd-Wolniak.

Więcej informacji na www.wolmed.pl

Leave a Comment

Scroll to Top